آيا با خوردن آب‌ليمو مي‌توان رفلاکس معده را درمان کرد؟

 ليمو يک ماده اسيدي دارد، هرچند برخي از مردم معتقدند آب‌ليمو مي‌تواند به کاهش رفلاکس اسيد معده کمک کند. اما واقعاً چنين است؟

به گزارش خبرآنلاين، واقعيت اين است که تاکنون تحقيق علمي و مستندي براي اينکه نشان داده شود آب‌ليمو مي‌تواند در درمان رفلاکس اسيد معده کمک‌کننده باشد، انجام‌نشده است. {لينک}

رفلاکس باعث التهاب و تحريک مري مي‌شود که اغلب باعث احساس سوزش سردل مي‌شود و ممکن است با خلط يا حالت تهوع هم همراه شود.

مطالعه‌اي تاريخي در برزيل در سال 2012 {لينک} نشان داد در شرق و غرب براي کمک به هضم غذاو مسائل مربوط به دستگاه گوارش ازجمله رفلاکس معده از آب‌ليمو استفاده‌شده است اما تحقيق علمي درباره چرايي آن توسط محققان انجام‌نشده است.

برخي معتقدند آب‌ليمو خود منبع اسيد است بنابراين ممکن است در برخي افراد اوضاع را بدتر هم کند و ممکن است به همين دليل باشد که خيلي روي اين قضيه مانور درماني داده نشده است.

بيش از 20 تا 30 درصد از مردم در غرب با رفلاکس اسيد معده مواجه بوده و ماهانه 60 ميليون آمريکايي درگير اين موضوع هستند.

اما به‌هرحال آب‌ليمو روي برخي اثر مي‌کند و روي برخي جواب عکس مي‌دهد که در چنين مواردي نبايد از آن به‌عنوان راه درمان رفلاکس استفاده شود.

کساني که با اين روش جواب گرفته‌اند معمولاً 20 تا 30 دقيقه قبل از غذا آب‌ليمو را مصرف مي‌کنند.خوردن به‌اندازه خيلي کم در ابتدا، براي ديدن واکنش بدن و سپس خوردن 1 قاشق آب‌ليموي حل‌شده در يک ليوان آب معمولاً توسط کساني که جواب گرفته‌اند، توصيه‌شده است، ضمن اينکه ليمو آنتي‌اکسيدان داشته و سيستم ايمني بدن را تقويت کرده و مانع از بروز برخي بيماري‌ها مانند سرماخوردگي مي‌شود.

منبع: خبر آنلاین


/ 0 نظر / 16 بازدید